Szkoła została udekorowana. W klasach pierwszych przeprowadzono lekcje o patronie, jak też fotobudkę. Zorganizowano konkurs plastyczny „ Portret Odona Bujwida”.
Uczniowie klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d, 1 tża, 1ck uczestniczyli w zespołach w konkursie wiedzy o patronie.
I miejsce: Julia Kukieła, Alicja Katańska, Kinga Ostafin klasa 1 tża
II miejsce: Krystian Słupski, Jakub Śliwa klasa 1c
III miejsce ex aequo:
Martyna Ciupek, Paulina Jurasz, Roch Wójcik klasa 1d
Amelia Mazurczyk, Alisa Budrevich klasa 1a.
Konkursy zorganizowały: p. Agnieszka Młynarska oraz p. Marta Gdańska, pomoc w dekoracji szkoły – klasa 1 c.
Odo Feliks Kazimierz Bujwid urodził się 30 listopada 1857 roku w Wilnie. Rodzina mieszkała na Antokolu, następnie ojciec Bujwida Feliks został zarządcą majątku Marii Billewiczówny ( późniejszej Piłsudskiej) w Zułowie. Był lekarzem, bakteriologiem, pionierem profilaktyki i higieny, założył stację badania żywności i artykułów codziennego użytku. Aktywny działacz społeczny, oświatowy, łączący teorię naukową z praktyką, dzielący się swoimi doświadczeniami z innymi.
Był autorem 386 prac naukowych (mikrobiologia, badania wody, weterynaria, higiena i odkażanie, historia mikrobiologii). Znał 14 języków obcych.
Po kursie bakteriologii, w Berlinie, u Roberta Kocha opracował broszurę „Pięć odczytów o bakteriach”. Wiedzę o szczepieniach przeciwko wodowstrętowi zdobył u Ludwika Pasteura. Założył filę Instytutu Pasteura – prowadził badania nad chorobami, przygotowywał szczepionki, które wstrzykiwał zarażonym wścieklizną, ratując ich od śmierci.
W 1893 roku przeniósł się do Krakowa, obejmując na UJ Katedrę Higieny. Wraz z żoną, Kazimierą, pracował społecznie m.in. w Towarzystwie Szkoły Ludowej, przyczynił się do powstania gimnazjum żeńskiego, które umożliwiło dziewczętom studiowanie. Kraków zawdzięcza mu nowoczesne wodociągi.
Zmarł 25 grudnia 1942 roku w Krakowie.
Zapraszamy do galerii zdjęć